Min nya morgonrutin
I samarbete med Lookfantastic

Godmorgon hjärtan! Hoppas ni har sovit gott!
Kan någon förresten förklara var den här veckan har tagit vägen? Det är alltså Torsdag idag? (Håll tummarna för att den här Torsdagen är snäll mot mig!)
Jag ska erkänna att trots att den här veckan har gått fruktansvärt fort så har den varit tung. En hel del träning inför helgens BodyCombat-utbildning, jag kämpar hårt mot en förkylning som bara skulle älska att bryta ut (men våga vägra va sjuk) och det konstanta växelvädret har slagit hårt mot min kropp.
Om jag längtar efter en Fredagkväll i soffan?? Oh yes!


Men först tänker jag ta en Torsdagsmorgon här - i sängen!
Jag har faktiskt fått in en ny rutin jag fullkomligt älskar! Innan satte jag larm 06:15, kastade mig ur sängen och satte mig med frukost i soffan framför Nyhetsmorgon. Numera sätter jag fortfarande larm på 06:15 men tillåter mig att först ligga och dra mig en liten stund, sen helt enkelt sträcka mig efter datorn, sätta på Nyhetsmorgon där och ta mig igenom allt mitt datorjobb under det varma täcket innan jag sen kastar mig upp, gör mig i ordning och till sist äter frukost precis innan jag går. Perfekt för att hålla mig mätt och glad genom hela föreläsningen =)

Kan vi förresten ta en liten stund för att det äntligen är den tiden i månaden (nej, då menar jag inte den, utan den där Lookfantastics Beauty Box dyker upp i brevlådan)? Jag känner mig alltid så oerhört bortskämd och lyxig (kan man ens känna sig det?) när jag lyfter på det där locket och ser det där presentpappret kika upp mot mig.
Alltså ÄLSKA!
Och älska Februari-boxen! Som vanligt - inte en enda produkt jag inte är nöjd (läs överlycklig) med!
Psst! Yo guys - det här är den perfekta Alla Hjärtansdage presenten till din tjej - just saying

Med det sagt tänker jag nu fortsätta checka av mina vardags to-dos här på datorn, hämta min frukost och faktiskt äta den här i sängen samtidigt som jag bläddrar igenom Elle, och sen hoppa upp ur sängen och göra mig iordning för att åka till skolan och äga den här Torsdagen.
Har ni förresten något tips vad jag ska ha på mig idag? Har helt sluuut på outfit-inspo och hade gärna känt mig lite snyggare än bara begravd i en stor stickad tröja. Så hit me!
Vilka mysmorgnar 😍❤