Hylla alla kvinnliga förebilder!
I samarbete med Glow.se

För ett par dagar sen fick jag ett jätteroligt mail. Alla som på ett eller annat sätt jobbar lite med sociala medier tror jag vet precis hur glad man blir för varje samarbetserbjudande man får - speciellt när det är något man 1. kan stå för till tusen, och 2. inspireras oerhört utav. Och just det här mailet var ett sådant. Jag fick nämligen en inbjudan till något som heter Glow Event. Hört talats om det innan? Nej, inte jag heller.

Mailet började såhär:
Hej Matilda,
Den 27 maj på Oscarsteatern arrangeras GLOW EVENT, som är ett event för att lyfta kvinnliga förebilder i Sverige. Vill du vara med och lyfta kvinnliga förebilder i Sverige för att fler ska våga ta plats?
Vi är ett nystartat initiativ med liten budget som gör detta event för den goda sakens skull, tillsammans med bland annat Linnea Claesson, Molly Hammar och podden Alla Våra Ligg. Vi vill sprida ordet och skapa förändring – hoppas att du vill vara med på vår resa! 🖤
Vad händer på GLOW EVENT den 27 maj?
- Bubbelmingel
- Uppträdanden (av bland annat Molly Hammar)
- Inspirerande talare (som Linnea Claesson och Alla Våra Ligg)
- Tävlingar (där man kan vinna riktigt fina priser)
Läs gärna mer på https://www.glow.se/ ✨
Hör ni hur fantastiskt det låter?? Jag ska, som ni förstår gå och hur kul vore det inte om vi kunde möts upp där? Är ni det minsta sugna tycker jag att ni ska kika in Glow.se eller helt enkelt klicka hem dina biljetter HÄR på en gång.
Gillar
Kommentarer




