But you know what?



Godmorgon hjärtan!!! Idag vaknar jag och är för första gången på länge verkligen lycklig. Eller snarare så känns det som att jag faktiskt har vaknat. Vaknat till livet och inte en konstant dvala. De senaste veckorna har jag levt i tentabubblan, och för er som aldrig upplevt den så kan jag berätta att det är faktiskt hemskt. Man har konstant ett tryck mot sig. Ett tryck utav stress och press. Varje sekund man inte pluggar ger ångest, varje sekund man pluggar och man inser hur lite man faktiskt kan ger ångest och samtidigt ger varje sekund ångest för att livet runt omkring en förfaller.

Men nu är det över!! Som ni kanske läste i mitt förra inlägg, så skrev jag min sista tenta igårmorse och det gick, tro det eller ej, faktiskt bra (peppar peppar). Håll tummarna för att han rättar snällt och att jag kan lyckas få ett bra betyg, för herre vad jag kommer vara stolt över mig själv i sånna fall!

Visserligen kan jag väl dock inte säga att jag har sovit supergott. Då jag var tvungen att skicka med sängkläderna med Pappa när han hämtade mina grejer igår så har jag sovit på den lilla, lilla (inte allt för sköna) soffan. Och ingen sovmorgon blev det heller eftersom att jag har ett städföretag som kommer nu vid 08. But you know what?? Jag har LOOOOV! Jag är ledig! Jag har ingen mer tentaångest! #livet
#nouwoutfit
Gillar
sandrakannasto, EGillberg och gillar detta
Glädjande att läsa att du börjar må bättre.
Svar: Tack så mycket för dina fina ord inför det stundande bröllopet.
Kram